Facebook Messenger WhatsApp. Liga e parë e femrave; Liga e juniorëve. E Martë, 19 Maj 2020 - 9:35 albinfo.ch. Mindesteinzahlung €5 und 1x abgerechnete Wette. Superliga e Kosovës në futboll rikthehet më 7 qershor. Ndërkohë Superliga e Kosovës në futsall pritet të nis garat me 20 qershor. Këtë e ka bërë të ditur presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në Twitter. Me premtimin që kërkesat e tyre kanë marrë një miratim në parim nga kryeministri Rama, burime për BalkanWeb bëjnë me dije se Liga do t’i japë fund bojkotit pas mbledhjes së … Shteti i Xhamajkës, ka njohur Pavarësinë e Kosovës. Tri ndeshje priten të zhvillohen ditën e mërkure, kurse dy ndeshje tjera ditën e enjte. Kampionati i futbollit në Kosovë do të rikthehet më 7 qershor, kjo si rezultat i përmirësimit të situatës epidemiologjike në vend. Grupi A; Grupi B; Grupi C; Liga e pioniereve. 9.5K likes. Klubi i futbollit, Prishtina, ka paralajmëruar tërheqjen nga Superliga e Kosovës, pas tensioneve në mbyllje të ndeshjes me... 08.07.2020 19:16 Ballkani e Gjilani kalojnë Prishtinën në garën për titull Pas vendimit të Minis Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Superliga e Kosovës në Basketboll, prishtina. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607521781¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FCP¬AF÷FC Prishtina¬JB÷S2mvduRa¬WV÷fc-prishtina¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬OB÷8QiRpUWH-OxFfnDJm.png¬WM÷GJI¬AE÷Gjilani¬JA÷lClzcLBg¬WU÷gjilani¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷IVFN8Yme-dbZFZ36U.png¬~AA÷zPD87akp¬AD÷1607257800¬ADE÷1607257800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Drita¬ER÷16. superliga e kosoves ne futboll. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607954219¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ARB¬AF÷Arberia¬JB÷YJMrPwen¬WV÷arberia¬AS÷0¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬OB÷OEQ36B86-lnwHvaXP.png¬WM÷DRI¬AE÷KF Drita¬JA÷fTNvQJut¬WU÷kf-drita¬AS÷0¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬OA÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷MgikKxZk¬AD÷1607947200¬ADE÷1607947200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Trepça’89¬ER÷18. Kadetet - Superliga; Kadetet - Liga e parë; Liga e pionierëve. Llapi – Drenica 0:1. Publikohet orari i xhiros së nëntë në Superligë. Es gelten die AGB und Zeitlimits. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] Superliga e Kosovës vjen sot me dy super-ndeshje në program. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607259145¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BES¬AF÷FC Besa¬JB÷O6b03NYP¬WV÷fc-besa¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬WM÷LLA¬AE÷KF Llapi¬JA÷A3fd43JJ¬WU÷llapi¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬OA÷Gf7WbBhT-YP7v9C9a.png¬~, Die Benachrichtigungen werden vom Browser geblockt. Ja rrezulltatet: #6 Wie viele Gruppen sind im Superliga e Kosovës Wettbewerb?Die Mannschaften in Superliga e Kosovës sind in die 1 Gruppe eingetragen. Der größte TV -Partner für Superliga e Kosovës sind SuperSport, Radio Television of Kosovo Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607608270¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LLA¬AF÷KF Llapi¬JB÷jDnBAvtg¬WV÷llapi¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬OB÷Gf7WbBhT-YP7v9C9a.png¬WM÷ARB¬AE÷Arberia¬JA÷xAr7BKQn¬WU÷arberia¬AJ÷1¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬OA÷OEQ36B86-lnwHvaXP.png¬~AA÷ruE2TtC3¬AD÷1607601600¬ADE÷1607601600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Ballkani¬ER÷17. Nacionale; Buxheti i Kosovës për vitin 2021 pritet të votohet më 28 dhjetor. Ausgenommen Superliga 2020/2021 Live Ticker Sie können mehr als 1000 Fussball Wettbewerben verfolgen von mehr als 90 Ländern aus aller Welt bei FlashScore.de. Lajme nga futbolli kosovare Die Mannschaft mit dem größten Stadion ist FC Prishtina mit der Gesamtkapazität von 13.000. Grupi A; Grupi B; Grupi C; Kupa e Kosovës. . Xhiroja e njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon në mesjavë. Superliga e Kosovës. Watch Queue Queue Mesazhi i presidentit të FFK-së, Agim Ademi për 29 vjetorin e mëvetësimit të futbollit të Kosovës. 04/21/2018 12:49 nga: A. R. Raiffeisen Superliga; Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e para të planifikuara të javës së 28 në Superligën e Kosovës në futboll dhe vëmendja do të jetë në Gjilan ku ndeshen Gjilani me Trepçën 89. I pari i FFK’së, Agim Ademi ka njoftuar se sezoni 2020/21 do të fillojë pa praninë e tifozëve. “Nuk është në dorën tonë. I pari i FFK’së, Agim Ademi ka njoftuar se sezoni 2020/21 do të fillojë pa praninë e tifozëve. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. Ponte Prizreni e ka mundur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70:80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. 25 Nëntor, 2020. 16:08, 29 Dhjetor 2020. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. Superliga 2020/2021 scores service is real-time, updating live. Me vendim të fundit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së në mbledhjen e mbajtur dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll, por edhe të gjithë ligat tjera përcjellëse janë anuluar. Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Fadil Vokrri - Presidenti i FFK-së: Ne jemi të kënaqur, që po ia besojmë të drejtën e transmetimit të Superligës së Kosovës një kompanie me shumë përvojë dhe profesionalizëmAlban Jaho - Drejtori i DigitAlb-it: Falënderoj FFK-në për një proces mjaft të mirë dhe transparent Katër ndeshje që zhvillohen sot e mbyllin edhe javën e 4-t të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Top 6 wichtige Fragen über Superliga e Kosovës. Mbyllen katër ndeshjet, rezultate të befasishme – IPKO Superliga e Kosovës (LIVE) Futboll 19 Gusht 2018 16:46. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1608474344¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FCP¬AE÷FC Prishtina¬JA÷dd2fu5Xq¬WU÷fc-prishtina¬AS÷0¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬OA÷8QiRpUWH-OxFfnDJm.png¬WN÷DRI¬AF÷KF Drita¬JB÷jJ1bvPnj¬WV÷kf-drita¬AS÷0¬AZ÷0¬AK÷1¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬OB÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷dbnBnl5O¬AD÷1608377400¬ADE÷1608377400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Ballkani¬ER÷12. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Kështu që organizoikampionatin e vet. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607521862¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BES¬AF÷FC Besa¬JB÷hO3ghcQO¬WV÷fc-besa¬AK÷1¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬WM÷FER¬AE÷Feronikeli¬JA÷EX4kgwBI¬WU÷feronikeli¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬OA÷IBgukg96-WUxX7hae.png¬~AA÷Y9WB6J4j¬AD÷1607515200¬ADE÷1607515200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gjilani¬ER÷17. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607781024¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GJI¬AF÷Gjilani¬JB÷OQpJ8IA5¬WV÷gjilani¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬OB÷IVFN8Yme-dbZFZ36U.png¬WM÷BES¬AE÷FC Besa¬JA÷pznF9bea¬WU÷fc-besa¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬OA÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬~AA÷MVC6S0R9¬AD÷1607601600¬ADE÷1607601600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arberia¬ER÷17. Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607522008¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DRI¬AF÷KF Drita¬JB÷KA5ofJeC¬WV÷kf-drita¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬OB÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬WM÷DRE¬AE÷Drenica¬JA÷MPnreat6¬WU÷drenica¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷CO5kNTU0-xGPDOnbf.png¬~AA÷Q3JcUMdc¬AD÷1607515200¬ADE÷1607515200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Feronikeli¬ER÷17. Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë.Superliga e Basketbollit u themelua në vitin 1991. Futbolli në Kosovë do të nisë në javën e ardhshme, me 19 shtator, shkruan GazetaBlic. Futbolli Kthehet Ne Fushe Ekskluzive, Mbledhje Urgjente E Liges, Superliga Nis Javen Tjeter. Përfundon java e nëntë në Superligën e Kosovës, këto janë rezultatet. Formati i konkurrencës. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. Abonnieren Sie Benachrichtigungen für jedes Spiel dieser Turnier. Superliga e Kosovës do të rikthehet këtë fundjavë, pas ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve së fundmi. Superliga e Kosovës do të rikthehet këtë fundjavë, pas ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve së fundmi. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Sonte do të jenë dy ndeshje mjaft interesante në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll, takime këto që i takojnë xhiros së parë. Futbolli elitar në vend do të rikthehet me ndeshjet e xhiros së 13-të të shtunën dhe të dielën. Lexo Edhe: A do të bie dëborë në Tiranë gjatë ndërrimit të viteve? Zyrtare: Superliga e Kosovës në futboll rikthehet me datë 7 qershor. Gewinne schließen den Einsatz von Wett-Credits aus. Superliga e Kosovës, Pristina. Besa e Pejes ka pesuar perseri humbje ne kampionat, kesaj here eshte mposhtur nga skuadra mitrovicase Trepca ’89. Superliga e Basketbollit u … Për Ne; Uncategorized Superliga e Kosovës në futboll, vëmendja në Gjilan e Drenas. 02.10.2019 . Live-Übertragungen von New York City FC vs. New England Revolution Sonntag, Oktober 11, 2020 auf MSN Sport Sport; Rikthehet Ipko Superliga e Kosovës në futboll. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607264838¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FC¬AF÷FC Ballkani¬JB÷KxpWc1dm¬WV÷fc-ballkani¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬OB÷ENPPLACN-ABYqG4oc.png¬WM÷DRI¬AE÷KF Drita¬JA÷tnoSbsss¬WU÷kf-drita¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬OA÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷fRavPRKH¬AD÷1607252400¬ADE÷1607252400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Llapi¬ER÷16. This statistic shows which country has the most players in the competition. Suivez tous les matchs à domicile et à l'éxtérieur en Superliga e Kosovës; Regardez le favoris selon la communauté SofaScore. Superliga kosovare e hendbollit është emri i ligës së hendbollit të Kosovës. Skuadra nga Mitrovica ua ka dhënë pushim futbollistëve të saj të enjten, ashtu siç praktikojnë klubet një ditë para ndeshjeve. Superliga e Kosovës në Basketboll Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë. FlashScore.com provides all Superliga 2020/2021 fixtures, live scores and final results with current standings, head-to-head stats and odds comparison. Pas fillimisht shumë të mirë të sezonit, skuadra nga Dobraja ka pësuara rënie në formë, ndërsa i ka humbur katër sfidat e fundit radhazi. Faqja zyrtare e Federates se Basketbollit Kosovar Share. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. 1. Ballkani i Ismet Munishit i pandalshëm, e mposht Ferizajn në shtëpi të vet (Foto) Ballkani ka triumfuar ndaj Ferizajit, me rezultat 2-1, si mysafir, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Superligën e Kosovës. 07/L-005 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.03/L048 për menaxhimin e financave publike dhe përgjegjësitë, i plotësuar dhe ndryshuar me Ligjin nr.03/L-221, me Ligjin nr.04/L-116, me Ligjin nr.04/L-194, me Ligjin 05/L-063 dhe me Ligjin 05/L-007,